Tek sorun hoca değil!

Ülke futbolu çok acayip bir döneme girmiş durumda… Sosyal medyanın kirliliği ve spor gazeteciliği dışında hareket edip kaos seviciliği yapan bazı muhabirler de bu acayip ortama çanak tutuyor.

Beşiktaş’ta geçen sezonki ‘mucize’ kupaları çabuk unutuldu ve ‘Efsane’ söylemiyle göklere çıkarılan Teknik Direktör Sergen Yalçın, topa tutuldu. Medyanın bazı kesimi ve sosyal medya trolleri de bu olayın üstüne gitti. Neyse ki Başkan Ahmet Nur Çebi, vefalı bir duruş gösterip ‘Nereye gidiyorsun daha yapacak çok işimiz var’ diyerek yola devam kararı aldı.

Her takım başarısız olabilir. Avrupa’da bir sene şampiyon olup ertesi sezon küme düşenleri de gördük. Başarısızlıkta hemen kelle istemek özellikle futbolun kimyasına aykırı. Yanlışlar yapılır ve eleştirilir. Doğru eleştiriler teknik adamlar için faydalı olur. Bir şekilde hatalarını görüp düzeltme şansı bulurlar.

Evet… Sergen Hoca, bu sezon formsuz ve başarısız ama mevcut şartlarda gönderilmesi büyük bir hata olurdu. Sergen Hoca giderse gelen ne yapacak, ‘ruhsuz’ futbolcu grubunu uçurabilecek mi? Futbolcuların bu başarısızlıkta hiç mi payı yok? Hocadan çok daha önemli sorunların olduğu apaçık ortada.


Korkusuz Gazetesi https://ift.tt/eA8V8J https://ift.tt/3pj9hox

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski