Kanadalı tenisçi Bianca Andreescu, 2022 Avustralya Açık’a katılmayacak

Kanadalı tenisçi Bianca Andreescu, sezonun ilk grand slam turnuvası 2022 Avustralya Açık‘a katılmayacağını duyurdu.

Twitter hesabından kararının gerekçesini anlatan 21 yaşındaki tenisçi, “Benim için son iki yıl, farklı nedenlerle çok zorlu geçti. Bu yıl, Kovid’e yakalanmamın ardından uzun haftalar karantina altında kaldım. Kovid-19, sağlık durumumu zihinsel ve fiziksel yönlerden oldukça bozdu. Beni çok etkileyen başka bir olay ise anneannemin koronavirüs nedeniyle haftalarca yoğun bakım ünitesinde yaşam savaşı vermesi oldu. Günlerin çoğunda, antrenmanlara veya maçlara kendimi veremedim” ifadelerini kullandı.

Yaşadığı zihinsel ve fiziksel yorgunluğun devam ettiğini vurgulayan Andreescu, “Yenilenmek, iyileşmek ve olgunlaşmak için kendime fazladan zaman vermem gerekiyor. Bir süre boyunca hayır işleri yaparak kariyerimden uzaklaşmak istiyorum. Tenise, çok daha güçlü bir ruh haliyle dönmeyi hedefliyorum” dedi.

2019 ABD Açık’ta yaşadığı şampiyonluğun ardından dünya sıralamasında 4. basamağa kadar yükselen Bianca Andreescu, yaşadığı ciddi sakatlıklar nedeniyle 2020 yılında maça çıkamamıştı. Kanadalı tenisçi, bu yıl ise eski formunu yakalamakta zorlanmıştı.

Avustralya Açık, 17-30 Ocak 2022 tarihlerinde düzenlenecek.

Haberi Kaynağından oku: TR Sputnik

Not : Bu haber TR SPUTNİK internet sitesinden, Yeniistiklal.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi yeniistiklal@gmail.com adresimize gönderebilirsiniz.

Kanadalı tenisçi Bianca Andreescu, 2022 Avustralya Açık’a katılmayacak yazısı ilk önce Yeni İstiklal üzerinde ortaya çıktı.


Yeni İstiklal https://ift.tt/31xlFte https://ift.tt/3Gh9Oy8

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski