Çevre kirliliğine neden olan işletmeye 12 milyon lira ceza

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, sosyal medya üzerinden Giresun’un Şebinkarahisar ilçesinde çinko ve kurşun cevher zenginleştirme faaliyetinde bulunan bir işletmeye çevreyi kirlettiği gerekçesiyle en üst sınır olan 12 milyon lira idari para cezası kesildiğini duyurdu.

Bakanlığın Twitter hesabından yaptığı duyuru şöyle:

“Giresun’un Şebinkarahisar ilçesinde çinko ve kurşun cevher zenginleştirme faaliyeti gösteren işletmeye, çevreye verdiği kirlilik nedeniyle “en üst sınır” olan 12 milyon lira idari para cezası uygulanarak işletme faaliyetten men edilmiştir. Atıklarla ilgili 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren 11 bin 641 denetim yapan ekiplerimiz, 670 cezai işlemde toplam 141 milyon 249 bin lira idari para cezası uygulayarak, 57 işletmeyi faaliyetten men etmiştir.”

 


Haberi Kaynağından oku: Sözcü

Not : Bu haber SÖZCÜ internet sitesinden, Yeniistiklal.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi yeniistiklal@gmail.com adresimize gönderebilirsiniz.

Çevre kirliliğine neden olan işletmeye 12 milyon lira ceza yazısı ilk önce Yeni İstiklal üzerinde ortaya çıktı.


Yeni İstiklal https://ift.tt/3Ep1mfG https://ift.tt/3GfNwwU

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski