O ayıya ben de hakkımı helal etmiyorum!..

Döviz almış başını gidiyor… Her saat başı rekor tazeliyor…

Altını tutabilene aşk olsun!..

Marketlerin kota koyduğu temel tüketim maddeleri listesine ekler yapılıyor…

Asgari ücret şu kadar mı olacak yoksa bu kadar mı olacak diye toto oynanıyor…

(Asgari ücreti 5 bin lira yapsanız ne yazar!.. Marketten içeri kafanızı uzatıp, ‘selamın aleyküm’ dediğinizde daha kapıda 500 lira yazıyorlar. Bu ülkede, asgari ücretten insanca yaşam ücreti sistemine geçmediğiniz sürece hepsi hikaye. 4 kişilik bir ailenin evine ayda en az 10 bin lira girmezse gerisi masal. Bugünkü koşullarda bu söylediğim para ile de ancak ortalama insani ihtiyaçlarını karşılayarak yaşayabilirler. Ha, 1 yıl sonra ne olur?.. Müneccimbaşı değilim ki bileyim!)

CHP’liler ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasında önceki gün TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda patlayan kavga da son sürat devam ediyor…

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında havaya şaplak sallamayı, yancıları da çılgınca alkışlamayı sürdürüyor…

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu vaadlerini güncelliyor…

Ekonomik kurtuluş savaşı taktikleri konusunda kafa patlatılıyor…

Cumhurbaşkanı adayları konusunda senaryolar tazeleniyor…

Şanlı Fenerbahçe’nin Galatasaray galibiyeti üzerine bitmez tükenmez yorumlar devam ediyor…

Dereyi, tepeyi geçmişiz!.. Bolu Belediye Meclisi’nde ‘Şahin K’ tartışması bile yapılmış. Hem de performans üzerine!..

★★★

“Kara Salı” diye ortalık inliyordu…

Kısacası; günlük mesaimizin asli parçası olan haber taraması yapıyordum…

Babamın evde tedavisi devam ettiği için ara sıra anacağım, havalar müsait olduğunda hava almak için kısa süreli dışarı çıkarır. Dün, bilgisayarımın başında kafa yorarken anam seslendi “oğlum babanla şu yakındaki markete gidiyoruz. Hem şöyle bir nefes alalım hem de ufak tefek alış veriş yapalım. Bir isteğin var mı?” diye. Sadece “aman kendinize çok dikkat edin” diyebildim!..

Vee… Günün değil yılın haberini bulmuştum. Haberi, Cumhuriyet Gazetesi’nin internet sitesinde okur okumaz “bugün daha bir şey yazılmaz. Kulisin, haberin en kralı gelse bunun önüne geçemez “dedim kendi kendime…

Haberi aynen aktarıyorum;

– Ayının saldırıp yaraladığı adam: ‘Siz gidin bir de ayının halini görün’

Bursa’nın İznik ilçesinde ormanda ayı saldırısına uğrayan genç adam hastanelik oldu. Tedavisi tamamlanan yaralı orman işçisi, “Ayının hali daha perişan. Siz bir de onun halini görün. Ben işinde gücünde biriyim. Ayıya hakkımı helal etmiyorum” dedi.

Ayının saldırıp yaraladığı adam: ‘Siz gidin bir de ayının halini görün’

Edinilen bilgiye göre, Tokat’ta yaşanan ayı saldırısının ardından bir ayı tarafından bir başka saldırı da Bursa’nın İznik ilçesinde yaşandı.

İznik Orman İşletme Müdürlüğünde çalışan kepçe operatörü Sezgin Yılmaz (24) İznik’e bağlı Derbent Mahallesi’nde ormanlık alanda çalışırken bir ayının saldırısına uğradı. Boynundan, elinden ve ayaklarından yaralanan genç adam çevredeki çalışanlar tarafından hastaneye kaldırıldı. Burada tedavi altına alınan Sezgin Yılmaz’a kuduz aşısı vuruldu.

“SİZ GİDİN BİR DE AYININ HALİNİ GÖRÜN”

Hastaneden taburcu olduktan sonra evinde tedavisi devam eden Sezgin Yılmaz, o anları anlattı. Yılmaz açıklamasında, “Ormanda çalışıyorduk. Yemek molasına çıktım. Dönüşte ayı ile göz göze geldim. Ayıdan 100-150 metre kaçtım. Beni yakaladı ve 5-6 dakika ayı ile boğuştum. Hatta beraber yuvarlandık. Siz gidin bir de aynın halini görün onun hali daha perişan. Sonra sesleri duyan abim geldi, beni hastaneye kaldırdılar. Ben işimde gücümde biriyim, ayıya hakkımı helal etmiyorum” dedi.

★★★

Ülkemizin ve insanımızın halini en baba ressam bile böyle resmedemezdi…

Doğrusunu söylemek gerekirse haber beni umutlandırdı… İnsanlarımızın tüm olumsuz koşullara rağmen mücadele azmi ve hırsı devam ediyor… Toplum hayatında referanslar çok önemlidir. Hani ara sıra “galiptir bu yolda mağlup ”deriz ya!..

Ayının halini de çok merak ediyorum. Sezgin Yılmaz, “Ben işimde gücümde biriyim, ayıya hakkımı helal etmiyorum” deyince CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun kulakları çınlamıştır.. Sezgin Yılmaz’ı hastanelik eden ayıya ben de hakkımı helal etmiyorum!..

★★★

Not: Başta verdiğim sözde duruyorum. Bu satırları kaleme aldığım sırada ulaştığım bir bomba kulis haberini –eğer elimde patlamazsa- yarınki yazımıza saklıyorum.

★★★

Bugün öğretmenler günü… Cumhuriyetimizin temel direği Cumhuriyet öğretmenlerimizin hepsini saygı ile selamlıyorum… Bizleri, yetiştiren öğretmenlerimizin ellerini saygı ile öpüyorum.

★★★

Ulu Tanrı,  tüm şehitlerimizle birlikte Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK ve onun kahraman silah arkadaşlarına rahmet etsin. Nur içinde yatsınlar. Mekanları cennet olsun.

 


Korkusuz Gazetesi https://ift.tt/eA8V8J https://ift.tt/3xfDEja

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski