YouTube Yeni Özelliklerle Oyun Desteğini Artıracak

YouTube platformda oyun içeriğini desteklemek ve benzersiz bir akış varlığına dönüşmek için büyük planları var.

YouTube, oyun içeriğiyle ilgili yeni istatistikleri açıkladı. Ayrıca şirket, gelecekteki planlarını açıkladı. Bu yıl, 800 milyardan fazla oyunla ilgili görüntülenme, 90 milyon saatten fazla canlı yayın ve 2021'in sadece ilk yarısında 250 milyondan fazla yükleme yapılmasıyla muazzam bir büyüme yaşadı.

YouTube'un küresel oyun başkanı Ryan Wyatt'a göre, akış platformunun genişleme planı, Dr. Luppo ve TimTheTatMan gibi daha fazla içerik oluşturucuya yatırım yapacak. Minecraft Şampiyonası Pride 2021 gibi etkinliklerle e-sporlara sürekli destek verecek. Ve de 100 milyon dolarlık Kısa Fonla formlu videoları tanıtmaya devam etmeyi içerecek.

YouTube Yeni Özelliklerle Oyun Desteğini Artıracak


YouTube, ayrıca görüntüleyenlerin canlı içeriği keşfetmesine, daha fazla para kazanma seçeneği eklemesine, sohbet için kullanılabilir seçenekleri genişletmesine ve görüntüleyenleri diğer akışlara gönderecek Oyun için Canlı Yönlendirme özelliğini geliştirmeye devam etmesine yardımcı olacak yeni araç oluşturma üzerinde çalışmayı planlıyor.

Şirket, YouTube Gaming hakkında bunları da ekledi :

Wyatt bir blog yazısında şunları dedi. "YouTube Gaming, içerik oluşturucuların önümüzdeki 5 yıl içinde oyun geliştiricileri için her zamankinden daha önemli kabul ediyor" dedi. "Artık içerik oluşturuculara lansmanda pazarlama desteği istediklerinde oyun getirmekle ilgili değil. Yaratıcı yönü, işlevselliği ve biçimleri etkileyen gerçek ortaklar olarak orada olacaklar."


YouTube, rakibi olan Twitch'in çeşitli zorluklarla karşı karşıya kalmasıyla oyun topluluğunu büyütmek için en iyi konumda. Platform, daha önce sözü edilen Dr. Lupo ve TimTheTatMan gemiye atlayıp YouTube'a katılırken, kullanıcıların topluluğundan çok daha proaktif için topluluğundan çok fazla ittikten sonra "nefret baskınları" ile mücadele etmelerine yardımcı olacak daha fazla araç ekledi.

YouTube'un bu alandaki diğer rakibi Facebook olacak. Bu şirket bu hafta keni metaverse'ini geliştirmek için 10 milyar dolar harcamayı planladığını duyurdu. Konsept üzerinde çalışan binlerce insanla birlikte, Facebook'un ana grubu kendisini Meta'ya yeniden markalaştırdı. Kendisinin sadece bir sosyal medya şirketinden daha fazlası olarak tanımak için çalışmaya başlayacak.

Makalemizi sevdiyseniz eğer diğer makalelerimize göz atabilirsiniz!

DİĞER MAKALELERİMİZE GÖZ ATMAK İÇİN TIKLA!

Facebook'un İnternetin Yerini Alacak Teknolojisi 'Metaverse' Nedir?
Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski