Blogger Hesap Silme / Kapatma | Orecell Teknik Servis

Blogger Hesap Silme / Kapatma

Blogger Hesap Silme / Kapatma

Blogger hesap silme / kapatma işlemi için Google hesabınızı tamamen kapatmalısınız. Bu işlem Google hesabınızdaki tüm kayıtlı Google hizmetlerinin de silinmesine neden olur. Google hizmetlerine Youtube, Gmail, Google Drive ve Blogger örnek olarak verilebilir.

Eğer benim niyetim sadece blogumu silmek, Google hesabım kalsın diyorsanız şu yazımızı okuyabilirsiniz.İlginizi Çekebilir: Blogger Hit ArttırmaBlogger Hesap Silme / Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Blogger hesabınızı silmek için aşağıdaki adımları uygulamalısınız. Bu işlem sonrasında hesabınız kalıcı olarak kapatılacaktır. İsterseniz hesabınız silinmeden önce tüm verilerinizi indirebilirsiniz. Ancak bu hesabınızın geri açılabileceği anlamına gelmez. Örneğin sadece e-postalarınızın yedeklenmesi ve e-postalarınızı gmail harici bir ortamda okuyabileceğiniz anlamına gelir. Tekrar aynı gmail hesabını açıp kullanmanız yani mail hizmeti almanız söz konusu değildir.

Blogger hesap silme işlemi için Google hesabının nasıl silineceğini maddeler halinde aktardık;

  • Blogger hesabını yani Google hesabını kalıcı olarak silmek için bu adrese gidin.

Blogger Hesap Silme / Kapatma

  • Adrese gittikten sonra sol menüden "Veri ve kişiselleştirme" sekmesine geçiş yapın.
  • Bu sekmedeki "Verilerinizi indirin, silin veya verileriniz için bir plan oluşturun" adlı başlığa gelin.
  • Başlık altındaki "Bir hizmeti veya hesabınızı silin" butonuna tıklayın.

Blogger Hesap Silme / Kapatma

  • Blogger hizmetinin tek başına silinebilme ihtimali söz konusu. Bu nedenle ilk olarak "Bir Google hizmetini silin" başlığı altındaki butona tıklayın. Blogger hizmeti burada görünmüyorsa, Google hesabınızı silmeli veya yukarıda önerdiğimiz şekilde Blogger blogunuzu silmelisiniz.
  • Google hesabınızı tamamen silmeye karar verdikten sonra "Google Hesabınızı Silme" başlığı altındaki "Hesabınızı silin" butonuna tıklayın.
  • Oturum açma ekranı geldikten sonra parolanızı girin ve güvenlik kontrolünü geçin.
  • Daha sonra "Hesabı Sil" butonundan hesabınızı kalıcı olarak silin.İlginizi Çekebilir: Blogger ile Para KazanmaTavsiyemiz Blogger hesap silme / kapatma işlemi yapmamanız yönünde. Tek bir blog sitesi için diğer önemli verilerinizi kalıcı olarak silmenize gerek yok. Yukarıda bahsettiğimiz gibi Blogger ayarlarından tek bir veya birden fazla blogu kolaylıkla silebilirsiniz.

Yorum Gönder

Daha yeniDaha eski