Twitter Profil Fotoğrafı Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır? | Orecell Teknik Servis

Twitter Profil Fotoğrafı Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Twitter Profil Fotoğrafı Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Güncellenme tarihi: 30.12.2020

Twitter profil fotoğrafı kaldırma işlemi son derece basit. Profil ayarlarından Twitter fotoğrafınızı düzenleyebilirsiniz.

Kullanıcılar anonim bir şekilde sosyal medyayı kullanmak isteyebiliyorlar. Anonim olmalarının sebebi genelde birilerinden kaçmak değil, güvenlik. Profil resimleri başkalarının eline geçebilir ve kötü amaçlarla kullanılabilir gayesi güdüyorlar. Bu endişede de haksızlar denemez.

Anonim kalmak için izledikleri ilk yöntem Twitter profil fotoğrafını kaldırmak. Ardından kullanıcı adına kendi isimlerini koymamak geliyor. “İstanbul/Turkey” gibi açıklama kısmında konum belirtmiyorlar. Bu şekilde kötü niyetli insanlara karşı nispeten güvenliklerini sağlıyorlar.İlginizi Çekebilir: Twitter Arama Geçmişi SilmeTwitter Profil Fotoğrafı Kaldırma Nasıl Yapılır?

Twitter profil fotoğrafı kaldırma için mobil cihazınızı veya bilgisayarınızı kullanabilirsiniz. Profil ayarları kısmında isterseniz yeni fotoğraf yükleyebilir, isterseniz de boş profil fotoğrafı yükleyerek tamamen kaldırabilirsiniz.

Burada paylaştığımız çözüm ve ekran görüntüleri 2020 yılına aittir. Profil fotoğrafını kaldırırken "acaba bir sorun olur mu" gibisinden herhangi bir şüphe duymanıza gerek yok. Twitter Profil Fotoğrafı Kaldırma İşlemi

Bilgisayardan profil resminizi kaldırmak için https://www.twitter.com adresini ziyaret edin. Eğer mobilden bu işlemi yürütmek isterseniz, Android ya da iOS Twitter uygulamasını indirip, yükleyin.

Twitter profil fotoğrafını tamamen kaldırmak mümkün görünmüyor. Bunun yerine yeni fotoğraf yüklemelisiniz, yani Twitter profil resmi değiştirme gerekiyor.. Fotoğrafın içeriği önemli değil. Bu nedenle tamamen siyah veya beyaz bir görüntü yükleyerek bu sorunu çözebilirsiniz. Aşağıda detaylı olarak anlatılmaktadır.Twitter Profil Fotoğrafı Kaldırma Mobil

Twitter Profil Fotoğrafı Kaldırma Mobil

  • Twitter mobil uygulamasından Twitter hesabınıza giriş yapın.
  • Sol üst köşeden profil fotoğrafınıza dokunun. Açılan menünden tekrar profil fotoğrafınıza dokunun.
  • Profilinize geldiğinizde, kapak fotoğrafınızın sağ alt kısmında yer alan “Profili düzenle” butonuna dokunun.
  • Twitter profil fotoğrafının üzerindeki artı işaretine dokunun. Bu aşamada Twitter profil resmi değiştirme yapmak isterseniz yeni bir fotoğraf yükleyin. Eğer boş görünsün istiyorsanız, “Fotoğraf çek” butonuna dokunarak kameraya parmağınızı yerleştirin. Ardından siyah bir görüntü kaydedin. Siyah bir profil resmi belirleyerek, Twitter profil fotoğrafınızı kaldırmış olacaksınız.İlginizi Çekebilir: Twitter Türkçe YapmaTwitter Profil Fotoğrafı Kaldırma Bilgisayar

Twitter Profil Fotoğrafı Kaldırma Bilgisayar

  • Twitter web sitesinden Twitter hesabınıza giriş yapın.
  • Sağ menüden profilinize geçiş yapın. Daha sonra kapak fotoğrafınızın sağ alt köşesinde yer alan “Profili düzenle” butonuna dokunun.
  • Açılan “Profili düzenle” penceresinden Twitter profil fotoğrafınızın üzerindeki artı simgesine dokunun.
  • Bu aşamada Twitter profil fotoğrafı kaldırma yoluna giderek, paint ortamında siyah 400x400 bir resim oluşturup, “Dosya seç” ile yükleyebilirsiniz. Aynı şekilde profil resmini değiştirerek, farklı profil resmi yükleyebilirsiniz.


Yorum Gönder

Daha yeniDaha eski